MAŁOPOLSKA

Zimą

Alternatywy dla Zakopanego - zimowe polskie miejscowości ze świetną infrastrukturą narciarską

Białka Tatrzańska o zachodzie słońca

Sezon zimowy to naturalny czas na wyprawy w góry, ale głównie w celu poszusowania na nartach lub snowboardzie. Nie musisz jechać do zatłoczonego Zakopanego, aby zaznać frajdy z białego szaleństwa. Jest wiele miejscowości w Małopolsce, w których infrastruktura narciarska jest równie świetnie przygotowana, co w zimowej stolicy Polski.

Białka Tatrzańska

Naturalnym konkurentem dla Zakopanego jest Białka Tatrzańska. Proponuje turystom niezbyt wysokie stoki, ale przygotowane w bardzo nowoczesny sposób, za co odpowiada innowacyjna infrastruktura. Miasteczko bardzo dynamicznie się rozwija, z każdym sezonem proponując turystom coraz to nowe trasy i atrakcje zimowe. Warto podkreślić, że to w Białce Tatrzańskiej znajduje się najnowocześniejszy system naśnieżania stoków w Polsce. Oznacza to, że właśnie na tych terenach można liczyć na idealne warunki narciarskie, niezależnie od pogody.

Zawoja

Znajdująca się u stóp Królowej – Babiej Góry – Zawoja, to niezwykle malownicza miejscowość, która urzeka naturalnym klimatem i pięknym ukształtowaniem terenu. Dla turystów, tereny te są wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ zapewniają zarówno szaleństwo na stokach, jak i możliwość odbycia niezwykłych pieszych wycieczek. Można na przykład pokonać Szlak Papieski, ukochany przez Jana Pawła II.

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym, ale zimą zamienia się w idealne miejsce dla fanów nart. Koleją gondolową można dostać się na szczyt Jaworzyny Krynickiej, z której prowadzą wspaniałe trasy narciarskie. Na pewno każdy narciarz znajdzie tu trasy idealne dla siebie, dostosowane do poziomu posiadanych umiejętności.

Dwie Doliny

Jeżeli potrzebujesz prawdziwej odmiany i chcesz udać się do nowoczesnego, a jednocześnie mało znanego ośrodka narciarskiego, Dwie Doliny będą najlepszym wyborem. Miejscowość znajduje się pośrodku dwóch oddalonych od siebie miejscowości – Wierchomli i Muszyny. Są one połączone trasami narciarskimi i wyciągami. Można więc jedynie wyobrażać sobie, jaki jest to raj dla narciarzy.

Kasina Wielka

Znajduje się tu ośrodek narciarski Kasina Ski. Teren jest najdłuższym sztucznie dośnieżanym i oświetlonym stokiem narciarskim znajdującym się w niedalekiej odległości od Krakowa. Turyści określają go jako średnio trudny. Charakteryzuje się jednolitym pochyleniem na całej długości trasy. Dzięki temu, teren jest przystosowany zarówno do potrzeb osób początkujących, jak i zaawansowanych. Znajduje się tu również ośla łączka, na której można stawiać pierwsze kroki na nartach.