MAŁOPOLSKA

Zimą

Ferie zimowe dla dzieci w województwie małopolskim

wycieczka w lesie

Na ferie zimowe wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. Jest to dla nich czas odpoczynku od szkoły, a także powinien to być okres wspaniałej zabawy. To jednak już zależy od rodziców, czy będą w stanie w atrakcyjny sposób zaplanować dziecku czas, tak, aby nie siedziało przez 2 tygodnie w domu przed komputerem lub telewizorem.

Opcje są dwie: wyjazd w góry lub zorganizowanie aktywnego czasu w mieście. Skupmy się na tym, jakie atrakcje można zapewnić dziecku mieszkając w województwie małopolskim lub w ten region wybierając się na ferie.

Ferie zimowe w mieście

Część rodziców nie może pozwolić sobie na zaplanowanie dziecku wyjazdu w góry na ferie. Pozostali pracują i nie mogą wziąć sobie nawet kilku dni wolnego. Nie oznacza to jednak, że okres odpoczynku od szkoły musi być nudny i nieciekawy dla dziecka. Maluch może w sposób kreatywny spędzić czas, korzystając z atrakcji, jakie przygotowują większe i mniejsze miasta.

Półkolonie dla dzieci

Szkoły oraz prywatne firmy zarówno latem, jak i zimą, w okresie ferii zimowych lub wakacji, przygotowują dla dzieci atrakcyjną ofertę półkolonii. Dziecko, w godzinach od 8 do 15 będzie pod opieką bibliotekarzy, muzyków, aktorów lub innych osób zaangażowanych w zorganizowanie dla nich atrakcyjnego czasu. Dzieciom zostaną zaproponowane ciekawe zajęcia. Ponadto, będą one miały okazję rozwinąć swoje zainteresowania oraz poznać nowych przyjaciół.

Aktywny czas z dzieckiem na świeżym powietrzu

Zimą, można zaplanować wiele aktywności z dzieckiem na świeżym powietrzu. Na sankach można pojeździć w praktycznie każdym parku, w którym znajdują się górki. W Krakowie, idealnym miejscem do tego będzie Park Jordana. W mniejszych oraz większych miastach, w przestrzeni publicznej ustawiane są również lodowiska. Można wybrać się również na takie, które znajdują się na halach sportowych.

W miastach, można również znaleźć tereny, na których zostały wybudowane specjalne stoki, idealnie nadające się do jazdy na nartach czy snowboardzie. Dla mniejszych dzieci na pewno taka atrakcyjna będzie wystarczająca.

Ferie zimowe w górach

Zakopane i okoliczne miejscowości są wręcz oblegane w okresie ferii zimowych. Nie ma co się dziwić. W końcu tereny górskie są naturalnym wyborem na białe szaleństwo na nartach czy snowboardzie.

Obóz narciarski

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie dla dziecka obozu narciarskiego w polskich górach. Maluch będzie miał tam zapewnione wszystko, czego potrzebuje: moc atrakcji, nocleg, dobre jedzenie, a także profesjonalną opiekę. Na obozach odbywają się szkolenia narciarskie dla osób o różnym stopniu zaawansowania, dzięki czemu dziecko podszkoli swoje umiejętności i w odpowiedni sposób je rozwinie.

Rodzinny wyjazd do Zakopanego

W górach znajduje się wiele ośrodków, które są przystosowane do przyjmowania i goszczenia rodzin. Takie obiekty mają wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki temu czas spędzony w tym miejscu może być dla każdego bardzo udany. Tym bardziej, że ośrodki rodzinne są zlokalizowane w niedalekiej odległości od głównych atrakcji, takich jak stoki narciarskie i wyciągi krzesełkowe.