MAŁOPOLSKA

Zimą

Uwielbiasz sporty zimowe? Skoki narciarskie i hokej możesz podziwiać na żywo w województwie małopolskim

skocznia w Polsce

Jedni uwielbiają lato i upały, a drudzy zdecydowanie wolą zimę i mroźne temperatury. Zima jest idealnym czasem do uprawiania wielu sportów zimowych, a niektóre z nich urosły nawet do rangi narodowych. W tym gronie znajdują się skoki narciarskie. Od 2001 roku przez wiele następnych lat mogliśmy obserwować Małyszomanię, czyli okres triumfów jednego z największych polskich sportowców, Adama Małysza. Dziś skoczkowie są wielkimi gwiazdkami. Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Piotr Żyła dostarczają kibicom wiele pozytywnych emocji. Radują nasze serca triumfami i dalekimi lotami.

Inną dyscypliną zimową, która cieszy się niemałą popularnością jest hokej. Choć największa liga znajduje się w Ameryce i jest nią NHL (występował w niej Mariusz Czerkawski), to także na lokalnym podwórku jest drużyna, której kibice z Małopolski mogą kibicować. Jest to Cracovia. Męska sekcja hokeja dostarcza kibicom wiele pozytywnych emocji.

Najpiękniejsza spośród skoczki? Wielka Krokiew

Znajduje się w Zakopanem. Jej patronem jest Stanisław Marusarz, polski skoczek narciarski, trener, propagator sportu. Skocznia ma HS 140, przy długości najazdu wynoszonym 98,7 metrów. W sezonie 2016/2017 została przebudowana i unowocześniona, aby mogły się na niej nadal odbywać zawody z cyklu Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

Na trybunach pod Wielką Krokwią może dopingować skoczków 26 tysiące kibiców. Wszyscy są zgodni, że to właśnie w Zakopanem odbywa się największa feta, gdy do zimowej stolicy Małopolski zjeżdżają się kibice i skoczkowie z całego świata, aby stawać w szranki o największe tytuły. Oprawa sportowa, jaką tworzą Polacy jest jedyna w swoim rodzaju. Bilety na to wydarzenie trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ rozchodzą się jak świeże bułeczki. Warto jednak choć raz wybrać się na skocznię podczas zawodów, aby poczuć niezwykłą atmosferę, a także zobaczyć znanych skoczków na żywo.

Są tu fani hokeja na lodzie? Kraków zaprasza na trybuny

KS Cracovia powinien znać każdy fan hokeja na lodzie. Drużyna występuje w Polskiej Lidze Hokeja i działa od 1906 roku. Jej założycielami byli członkowie sekcji łyżwiarskiej. Potocznie na drużynę mówi się „Pasy”, ze względu na biało-czerwone barwy klubowe.

Lodowisko, na którym rozgrywają się zawody znajduje się w Krakowie na ul. Michała Siedleckiego 7. Wszystkich miejsc siedzących na lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego jest 2500.

Dlaczego warto kibicować tej drużynie? Ponieważ jest to ekipa odnosząca duże sukcesy. Przez lata była niezwyciężona, jeżeli chodzi o zdobywanie tytułu Mistrza Polski. Kilkakrotnie zdobyła również Puchar Polski i Superpuchar Polski. W 2017 i 2018 roku doszła do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Ceny biletów na to wydarzenie sportowe można znaleźć na https://cracovia.pl/hokej/bilety.