MAŁOPOLSKA

Zimą

Tatry – wdzięczny obiekt do fotografowania zimą. Miejsca, o których musisz wiedzieć.

Morskie oko zimą

Tatry są najwspanialszym polskim regionem, przyjaznym dla wszystkich miłośników przyrody. Urozmaicony krajobraz, najciekawsza rzeźba terenu i przepięknie ośnieżone szczyty górskie robią wielkie wrażenie, nie tylko na zdjęciach, ale także na żywo.

Tatry są górami o charakterze alpejskim, jedynymi takimi w Polsce. Fotografować można je zarówno z bliska, jak i z oddali, na przykład będąc w Zakopanem i okolicznych miejscowościach.

Zima w Tatrach trwa zwykle pół roku. Zaczyna się mniej więcej pod koniec października i kończy w maju, a czasem nawet w czerwcu. Jest bardzo dużo czasu, aby zrobić przepiękne zimowe zdjęcia gór.

Zimowe miejsca z najpiękniejszymi widokami na góry

Przełęcz nad Łapszanką

To najsłynniejsze miejsce, z którego pochodzi większość efektownych zdjęć Tatr zimą. Pogodny, zimowy poranek przyciąga wielu miłośników przyrody oraz fotografii, którzy chcą zrobić najlepsze ujęcie. Wybór kadrów jest tutaj ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu, że do tego malowniczego miejsca można dojechać samochodem, nie ma żadnych problemów, aby zabrać potrzebny sprzęt.

Okolice Doliny Kościeliskiej i Kościelisko

Zimowy widok Tatr jest niesamowity w Kościelisku, oddalonym o zaledwie kilka kilometrów od Zakopanego. Dzięki temu, że miejscowość znajduje się na łagodnym zboczu gór, widać stąd Giewont oraz Czerwone Wierchy. Stoki nie są tu porośnięte lasami, a tym samym potęga i piękno gór jest bardzo dobrze widoczna.

Gubałówka

Niesamowite kadry dostarcza także Gubałówka. Na szczyt możemy dostać się kolejką linowo-terenową oraz wyciągiem krzesełkowym. Dzięki możliwości szybkiego zdobycia tego szczytu, nie musimy tracić czasu ani sił, aby wykonać przepiękne zdjęcia panoramy Tatr. Bezapelacyjnie, Gubałówka jest najlepszym punktem widokowym w Tatrach.

Kasprowy Wierch

Zimą, bez problemu zdobędziemy ten szczyt, ponieważ można na niego wyjechać kolejką. Popularne jest już powiedzenie, że do kolejki na Kasprowy są kolejki. Jednak, jeżeli odpowiednio wcześnie zakupimy bilety i zaplanujemy to wyjście, można liczyć na uchwycenie najpiękniejszych zimowych miejsc w Tatrach. Przywitają nas na szczycie widoki na wszystkie strony. W Internecie krąży wiele zdjęć przedstawiających panoramę Tatr, właśnie z Kasprowego Wierchu.

Morskie Oko

Popularne Morskie Oko jest atrakcyjnym miejscem do fotografowania o każdej porze roku, także zimą. Wysokie ściany skalne, które otaczają jezioro wyglądają bardzo efektownie, szczególnie, gdy są obsypane śniegiem. Środkiem jeziora prowadzi wtedy szlak znajdujący się na tafli lodu. Daje to pole do wykonania naprawdę efektownych zdjęć.